Yhteystiedot

Rakennusliike Evälahti Oy

Tainionkoskentie 22, 55100 Imatra
Valtakatu 34, 53100 Lappeenranta

Puh: 05 635 3700 (arkisin 8–16)

info@evalahti.com

Rakennusliike Evälahti Uusimaa Oy

Postiljooninkatu 3 LT1, 00240 Helsinki

Puh: 05 635 3700 (arkisin 8-16)

info@evalahti.com

Rakennusliike Evälahti

Hallinto

Jukka Evälahti

Hallituksen puheenjohtaja

0400 150 460
jukka.evalahti@evalahti.com

Jouni Pohjolainen

Toimitusjohtaja
Rakennusliike Evälahti

0400 184 998
jouni.pohjolainen@evalahti.com

Aki Bräysy

Hankekehitysjohtaja

050 467 8411
aki.braysy@evalahti.com

Laura Evälahti

Kehityspäällikkö

040 741 8601
laura.evalahti@evalahti.com

Matti Vauhkonen

Hankintapäällikkö

040 833 5720
matti.vauhkonen@evalahti.com

Sami Nyrhi

Projektipäällikkö

050 375 0772
sami.nyrhi@evalahti.com

Mauri Kaljunen

Työpäällikkö

0400 763 643
mauri.kaljunen@evalahti.com

Martti Evälahti

Työpäällikkö

040 720 6408
martti.evalahti@evalahti.com

Tuija Repka-Huoponen

Taloushallintopäällikkö / Kirjanpito / Myyntireskontra

050 358 0791
tuija.repka-huoponen@evalahti.com

Essi Markkanen

Asiakaspäällikkö

Asuntomyynti, vuokraus, isännöinti ja asukasmuutokset

040 516 4375
essi.markkanen@evalahti.com

Petri Purtilo

Tarjouslaskija

040 725 0939
petri.purtilo@evalahti.com

Eemi Heiskanen

Toimistoinsinööri / hankinta ja tarjouslaskenta

050 476 9875
eemi.heiskanen@evalahti.com

Tuula Vesikko

Taloushallinto / Johdon sihteeri / Kuukausipalkat

040 124 5476
tuula.vesikko@evalahti.com

Kirsi Husu

Taloushallinnon assistentti / Tuntipalkat / Maksuliikenne

050 358 0780
kirsi.husu@evalahti.com

Marjut Evälahti

Hallituksen jäsen

0400 554 393
marjut.evalahti@evalahti.com

Työmaat

Simo Hiltunen

Vastaava työnjohtaja / Koneet, kalusto ja kuljetukset

0400 204 796
simo.hiltunen@evalahti.com

Timo Kapanen

Vastaava mestari

040 532 1731
timo.kapanen@evalahti.com

Olli Kaski

Vastaava mestari

050 475 8732
olli.kaski@evalahti.com

Antti Kiianen

Työmaamestari

050 522 9880
antti.kiianen@evalahti.com

Kari Koikkalainen

Vastaava mestari

050 340 3757
kari.koikkalainen@evalahti.com

Jussi Kotiharju

Vastaava mestari / Vuosikorjaukset

040 571 0277
jussi.kotiharju@evalahti.com

Petri Liukkonen

Vastaava mestari

040 823 9818
petri.liukkonen@evalahti.com

Paavo Ollikainen

Vastaava mestari

050 340 4810
paavo.ollikainen@evalahti.com

Ville Vainikka

Vastaava mestari

040 588 9471
ville.vainikka@evalahti.com

Juha-Matti Villanen

Työmaamestari

050 479 4341
juha-matti.villanen@evalahti.com

Teemu Koikkalainen

Työnjohtoharjoittelija

teemu.koikkalainen@evalahti.com

Evälahti Uusimaa

Hallinto

Risto Kavantsaari

Toimitusjohtaja, DI
Evälahti Uusimaa

040 195 0889
risto.kavantsaari@evalahti.com

Jorma Vesanen

Hankintapäällikkö, RKM

050 356 5066
jorma.vesanen@evalahti.com

Juha Ylihärsilä

Laskentapäällikkö, RI AMK

040 355 7294
juha.yliharsila@evalahti.com

Anne Hellman

Toimisto- ja tuotantokoordinaattori, BBA

040 357 9350
anne.hellman@evalahti.com

Laura Evälahti

Hallituksen jäsen, DI

040 741 8601
laura.evalahti@evalahti.com

Työmaat

Jari Keränen

Työmaapäällikkö, RKM

040 150 3780
jari.keranen@evalahti.com

Inna Pirhonen

Työmaa- ja toimistoinsinööri, RI AMK

040 356 8017
inna.pirhonen@evalahti.com

Matias Vihavainen

Vastaava työnjohtaja, RI AMK

040 189 8002
matias.vihavainen@evalahti.com

Jukka Markkanen

Työnjohtaja

040 620 8200
jukka.markkanen@evalahti.com

Joni Virtanen

Vastaava työnjohtaja, RI AMK

040 161 9115
joni.virtanen@evalahti.com

Mikko Saharinen

Vastaava työnjohtaja, RI AMK

050 304 8143
mikko.saharinen@evalahti.com

Aleksi Kinnunen

Työnjohtoharjoittelija

040 655 5295
aleksi.kinnunen@evalahti.com

Jari Virtanen

Työnjohtoharjoittelija

040 610 8710
jari.virtanen@evalahti.com

Laskutus

Otamme yritysasiakkailtamme vastaan verkkolaskuja. Verkkolaskuille Evälahti Oy:llä ja Evälahti Uusimaa Oy:llä on molemmilla omat osoitteensa.

Rakennusliike Evälahti Oy

Verkkolaskut:
Rakennusliike Evälahti Oy
0037 0158 9929

Operaattori:
Maventa
tunnus 0037 2129 1126

Sähköpostilla laskut pdf-tiedostona: info@evalahti.com

Paperilaskut:
Rakennusliike Evälahti Oy
Tainionkoskentie 22
55100 IMATRA

Rakennusliike Evälahti Uusimaa Oy

Verkkolaskut:
Rakennusliike Evälahti Uusimaa Oy
0037 2358 3739

Operaattori:
Maventa
tunnus 0037 2129 1126

Sähköpostilla laskut pdf-tiedostona: info@evalahti.com

Paperilaskut:
Rakennusliike Evälahti Uusimaa Oy
Tainionkoskentie 22
55100 IMATRA

Laskutusohjeet

Laskuissa tulee mainita:

työmaan numero ja nimi
tavaran/palvelun toimitusosoite
tilaajan/ostajan nimi
muut sovitut tiedot

Vain yhden työmaan tavarat/palvelut laskulla.
Lisä- ja muutostyöt tulee laskuttaa työmaakohtaisesti eri laskulla kuin sovitut urakkamaksuerät.

Väärällä nimellä tai muutoin puutteellisilla laskutustiedoilla tulleet laskut joudumme
hylkäämään.

Laskun tulee täyttää voimassa olevan lain edellyttämät tiedot laskun sisällöstä.

Mikäli tilausta tehtäessä ei erikseen ole toisin sovittu, on laskujen maksuaika 21 pv netto.

Kuulumme rakennusalan käänteisen alv:n piiriin (arvonlisäverolaki 8c §:n 1 momentti).